Jovana bolja od Robson posle velike borbe

Jovana je ostvarila jednu od najznačajnijih pobeda ove godine trijumfom nad Lorom Robson, levorukom Britankom koja zauzima 20. poziciju na svetskoj rang listi.

30.09 2016 M

Jovana je spasila četiri set lopte u prvom setu i došla do pobede rezultatom 7-6 (5), 2-6, 6-4, koja joj je donela plasman u četvrtfinale Red Rock Open-a.

Unapred se znalo da će duel dve teniserke koje imaju agresivni stil biti velika borba. Meč je bio neizvestan do kraja trećeg seta, a Jovana je bila ta koja je pružila najbolji tenis u najvažnijim trenucima.

„Veoma sam zadovoljna pobedom, znala sam da neće biti lako, tako da sam se zaista trudila da dam sve od sebe na terenu”, rekla je Jovana.

„Bila sam fokusirana da osvajam gemove na moj servis, kao i da zadržim loptu u igri. Iako je moja igra agresivna, današnja taktika je bila da držim loptu i da čekam pravi trenutak da uđem dublje u teren.

„Nijednog trenutka nisam odustala. Ona je imala svoje prilike, ali sam ja odigrala zaista dobro!”