Poraz Jovane na startu Vimbldona

Jovana je pretrpela težak poraz u svom debiju na Vimbldonu.

24.06 2014 M

U svom drugom nastupu u glavnom žrebu jednog Gren Slem turnira, Jovana je namučila Petru Ćetkovsku (WTA #62), ali je uprkos borbenoj igri doživela poraz rezultatom 2-6, 6-4, 5-7 u neizvesnom meču na SW19.

Jovana je počela nervozno što je Čehinja iskoristila i dobila prvi set ubedljivo. Srpska teniserka je polako pronalazila igru, a zatim je uspela i da nametne svoj ritam.

Posle osvajanja drugog seta rezultatom 6-4, Jovana je moćnim udarcima povela sa 3-1 i činilo se da je blizu svoje prve pobede na GS turniru. Iskusnija Čehinja je ipak pružila jak otpor i uspela da preokrene tok meča.

Jovana je servirala za pobedu pri rezultatu 5-4 u trećem setu, ali nije mogla da pronađe potrebnu agresivnost za trijumf. Ćetkovska je napravila dva brejka i plasirala se u drugo kolo.